SkierCon 2019 – konwent w centrum Polski na skraju Puszczy – patronat medialny

  11 lipca, 2019

W centrum Polski, na skraju lasu, otworzą się mury szkoły…. By za jej drzwiami, na boisku i otoczeniu zadziała się magia, wylądowały statki, przybyli bohaterowie, rozbłysły miecze, a na wietrze powiały peleryny. Dla śmiałków, którzy podejmą się wyzwania i przybędą na trzydniowe fantastyczne święto czeka naszpikowany wydarzeniami konwent, w którym każdy bez względu na ilość zdobytego doświadczenia odnajdzie coś dla siebie.


0

SkierCon tętnić będzie kumulacją potężnej energii, gdzie fani Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, Tolkiena czy wreszcie szeroko rozumianej popkultury znajdą przestrzeń do inspirujących dyskusji przy ognisku, podczas paneli czy nawet nocnych spacerów po szlakach Puszczy Bolimowskiej. Patrząc na opublikowany harmonogram, trudno będzie znaleźć chwilę, by odsapnąć. Tym bardziej, że nie tylko będzie to strawa dla duszy, ale i ciała – wszak rozgrywany będzie turniej w quidditcha. Jak? Tego dowiecie się w sobotę podczas warsztatów i oczywiście samego turnieju. A gdyby tego było mało przez cały weekend można dołączyć do Archery Tag, czyli bezpiecznej Walki Łuczników, do której nie potrzeba ochronnego przebrania!  Wystarczy więc tylko chcieć i nie bać się strzał lecących w naszą stronę.

Podczas konwentu nie zabraknie lokalnych akcentów – na SkierCon zawita sam Garncarz z Bolimowa, który zdradzi tajniki swego fachu. A być może to właśnie od niego zakupicie wyjątkowy, SkierConowy kubek. A skoro przy rzemiośle jesteśmy to koniecznie odwiedźcie Dębową Kuźnię –zakład produkujący larpowe elementy opancerzenia, sprzęt obozowy, noże i narzędzia ciesielskie.

Z kolei o duchowe potrzeby i zaspokojenie fantastycznej ciekawości zadbają wyśmienici goście m.in.: Marcin S. Przybyłek, Witold Jabłoński, Grzegorz Gajek, Marcin Podlewski, Marta Kładź-Kocot, Mirosław Gołuński, Wawrzyniec Podrzucki, Dawid Kain, Krzysztof Biliński, Grzegorz Lindenberg, Artur Olchowy, Dominika Tarczoń, Grzegorz Wielgus.

Nie wiem, jak Wy, ale ja pamiętam te wszystkie zarwane noce podczas rozgrywek prowadzonych na starej, wysłużonej Amidze (prezent komunijny!) – więc jak dziecko cieszę się na samą myśl o tym, że podczas tego intensywnego weekendu będę mogła przenieść się do lat 80 i przypomnieć sobie, jak to kiedyś łatwo nie było. A jednocześnie, w tym samym miejscu przetestować okulary VR, pozwalające przenieść się do wirtualnego świata.

Dla tych, co uwielbiają rywalizację, czekają dodatkowo dwa konkursy. W pierwszym, literackim, o jakże wdzięcznej nazwie „Jaskier”, uczestnicy będą mieli za zadanie napisać opowiadanie fantasy lub SF, którego motywem przewodnim będą Wiedźmy. Jednak to nie wszystko! W przygotowanym tekście musi znaleźć się 6 słów z przygotowanego przez organizatorów zestawu. W drugim, typowo konwentowym, uczestnicy zawalczą o statuetkę Oskiera, a zdobyć ją będzie można w trzech kategoriach: Najlepszy Cosplay, Najlepszy Występ oraz Najlepiej Oddana Postać.

Na sam koniec zostawiłam sobie taką małą wisienkę na torcie. Bo znów wygrywa mój sentyment do minionych lat. „Seksmisja” to pierwsza polska komedia, którą pokochałam i myśl, że obejrzę ją sobie w cudnym towarzystwie w plenerze, od razu koi moje serce. Także widzimy się w piątek o 22.00 pod chmurką.

Mam  nadzieję, ze tak jak ja, pojawicie się na SkierConie. Przybywajcie w dniach 26-28 lipca do Skierniewic. Koszt biletu za całe wydarzenie to zaledwie 20 zł. Ja będę czerpać pełnymi garściami z wydarzeń przygotowanych przez organizatorów i z pewnością biegać z aparatem pomiędzy jedną salą, a drugą, w międzyczasie próbując uchwycić znicz latający po boisku 😉

Więcej informacji wraz z pełnym programem znajdziecie na stronie SkierConu. A mi miło ogłosić, że blog Oko na Kulturę został patronem medialnym wydarzenia.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: