Kulturalny Road Map #2 – Łódź (21.02 – 27.02.2018)

Ogólne  18 lutego, 2018

Tym razem ruszamy do Łodzi. Do jednego z moich ulubionych, choć często niedocenianych miast. A i tam, jak i w stolicy, choć w mniejszym natężeniu, odnajdziemy mnóstwo inspirujących wydarzeń. Planujcie, zapełniajcie kalendarze – ja wybrałam dla Was 5 wydarzeń z różnych dziedzin – sztuka, film, teatr, coś dla rodziców i ich pociech jak i dla nastolatków.


0

Wydarzenia kulturalne w Łodzi

Co: Spektakl „Macabra Dolorosa”

Spektakl Macabra Dolorosa - wydarzenia kulturalne w Łodzi

Kiedy: 21 lutego 2018 r / godz. 18.30
Gdzie: Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51
Cena: 55 zł

„Macabra Dolorosa albo rewia dada w 14 piosenkach z monologami”, bo tak brzmi pełny tytuł tego muzycznego, surrealistycznego spektaklu, to propozycja Teatru Nowego w Krakowie przedstawiana podczas festiwalu OFF-Północna. Sztukę oparto na motywach historii Katarzyny W., a także biografii innych dzieciobójczyń, fragmentach „medel” i listach Magdy Goebbels. To historia szaleństwa i upadku człowieka, to także opowieść o matkach, rodzicielstwie przedstawiona w kontekście reżimu czy depresji.

Co: ms17

Kiedy: 21 lutego 2018 r / godz. 17.17
Gdzie: ms2, Ogrodowa 19
Cena: Wstęp wolny

Sztuka dla nastolatków. Na Facebooka, Instagrama czy Snapchata? Dokładnie! Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza wszystkich siedemnastolatków na twórcze spotkania podczas których będa mogli przygotować program towarzyszący wystawom Muzeum Sztuki w Łodzi. Krytykuj, ale też działaj!

 

Co: Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium 2018Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium - wydarzenia kulturalne w Łodzi

Kiedy: 23-25 lutego 2018
Gdzie: Kino Bodo, ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Cena: W zależności od seansu

Najpierw jesienna, później zimowa handra daje się we znaki. Tym bardziej, że zima jest mało zimowa. Więc nie dajmy się depresyjnym nastrojom, napiętemu grafikowi, ciągłemu stresowi i przez ten weekend oddajmy się oglądaniu… filmów niepoważnych, zabawanych, z dystansem, ale i czasem wprowadzającymi w chwilę zadumy. Filmów do wyboru mnóstwo: od animacji przez krótkie metraże po produkcje fabularne. A gdyby komuś było mało, to może wybrać się jeszcze na afterparty, coby smutki na dobre odpędzić.

Co: Koncert rodzinny Skakanki Hulanki

Koncert rodzinny Skakanki hulanki - wydarzenia kulturalne w Łodzi

Kiedy: 24 lutego 2018 / godz. 16.30
Gdzie: Tubajka – kawiarnia w parku, Plac Zwycięstwa 3
Cena: 20 zł od osoby (zarówno opiekuna jak i dziecka)

Zamiast rozdzielać, tu wszyscy bawią się razem. I dzieci, i rodzice. Wspólne tańce, hulańce i podskoki, a wszystko do dziecięcych hitów w przyjaznej, pozytywnej i muzycznej atmosferze. Koncert skierowany do dzieci w wieku 0-5 lat.

Co: Wernisaż wystawy „Pusty dom – XVII Łemkowskie Jeruzalem”

Kiedy: 27 lutego 2018 / godz. 18.00
Gdzie: Ośrodek Propagandy Sztuki, Park im. H. Sienkiewicza
Cena: 4 zł (normalny), 2 zł (ulgowy)

„Projekty Łemkowskiego Jeruzalem są wieloetapowymi i złożonymi przedsięwzięciami podejmującymi w swojej idei kluczowy temat poszukiwań własnych korzeni i tożsamości w odniesieniu do skomplikowanej, historycznej i społecznej sytuacji tej mniejszości etnicznej. Zmieniającą się i rozwijającą z biegiem lat formułę kolejnych edycji „Łemkowskiego Jeruzalem” postanowiliśmy rozszerzyć o włączenie do grupy artystów pochodzenia łemkowskiego, również twórców spoza tej grupy.”

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: