Film z muzyką na żywo? Harry Potter, Władca Pierścieni, La La Land i… Gra o tron!

  28 września, 2017

Końcówka tego roku jak i 2018 zapowiadają się i muzycznie, i filmowo. A to za sprawą tras podczas których wyświetlane będą filmy z muzyką na żywo. Z orkiestrą, na stadionach i halach, z wielkim przytupem. Szczególnie ukontentowani będą fani fantasy, choć i miłośnicy subtelniejszych, bardziej rzeczywistych historii znajdą coś dla siebie. Przygotowałam dla Was krótkie zestawienie najbliższych wydarzeń, bo mam wrażenie, że nastąpił ich prawdziwy wysyp.


1

Wydarzenia zostały ułożone chronologicznie

 Harry Potter in Concert

Z pewnością fanów Harry’ego Pottera nie trzeba szukać. Sama uwielbiam książkowe przygody małego czarodzieja. Filmowa saga nie przemówiła do mnie jak powieści Rowling, to jednak koncert z muzyką na żywo wykonaną przez Sinfonietta Cracovia może być niepowtarzalnym przeżyciem. Pierwsze tournée z filmem „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” mamy za sobą, przyszedł więc czas na drugą odsłonę, czyli… Komnatę Tajemnic.

Koncerty z pokazem filmowym odbędą się w czterech polskich miastach:

 • Wrocławiu – 17.10.2017
 • Warszawie – 18.10.2017
 • Poznaniu – 19.10.2017
 • Kraków – 21.10.2017

Bilety do kupienia na eventim.pl

A tak było podczas pierwszej części:

 

La la Land in Concert

Kto oglądał film, ten wie, że ścieżka dźwiękowa aż się prosi, by orkiestra symfoniczna zagrała ją na żywo. Jak ten spektakl muzyczno-filmowy ma wyglądać? Muzyka wygrana przez orkiestrę i zespół jazzowy zostanie wsparta oryginalnymi wokalami Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legend. Koncerty odbędą się w listopadzie w pięciu polskich miastach:

 • Gdyni – 15.11.2017,
 • Poznaniu – 16.11 i 17.11.2017
 • Warszawie – 19.11.2017
 • Krakowie – 20.11.2017
 • Wrocławiu – 24.11.2017

Bilety do kupienia na eventim.pl 

Recenzję filmu La La Land znajdziecie u mnie na blogu

A poniżej jeden z moich ulubionych utworów z filmu:

 

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia in Concert

Jak jest Harry Potter, to nie mogło zabraknąć kultowej trylogii Petera Jacksona z fenomenalną muzyką, która zawsze wywołuje u mnie gęsią skórkę. A co będzie się działo, gdy orkiestra wraz z chórem i solistami zagra i zaśpiewa na żywo? Nie chcę nawet myśleć. Trasa Władcy Pierścieni obejmuje pięć miast:

 • Warszawę – 16.01.2017
 • Wrocław – 18.01.2017
 • Szczecin – 20.01.2017
 • Katowice – 22.01.2017

Bilety do kupienia na ebilet.pl 

Game of Thrones Live Concert Experience

 Na sam koniec świezynka! Od jutra można kupować bilety na niesamowite widowisko. Tym razem niekoniecznie z filmem w tle, ale z zapierającymi dech wizualizacjami, fragmentami serialu z ostatniego sezonu oraz niestandardową scenografią. A na pierwszym planie… dyrygent i kompozytor muzyki do serialu Ramin Djawadi, który poprowadzi orkiestrę, chór i solistów. Zaplanowanych jest 45 występów w Europie i Ameryce Północnej, w tym jeden jedyny w Polsce, w Łodzi! 15 maja 2017 roku w Atlas Arenie muzyka osłodzi oczekiwanie na kolejny sezon…

Bilety do kupienia na gameofthronesconcert.com 

Mam tylko nadzieję, że organizatorzy każdego wydarzenia zadbają o wysoki poziom i dostarczą słuchaczom, widzom, a przede wszystkim fanom niepowtarzalnych wrażeń.

Słyszeliście jeszcze o koncercie, który można dopisać do listy?

Wybieracie się na któreś wydarzenie?

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: