(nie)dobra kultura ep6, czyli co w internetach piszczy

Ogólne  24 lipca, 2017

Dziś książkowo. Wybór coraz większy, więc i coraz trudniej zdecydować, co powinno się znaleźć w zestawieniu. Pomimo wszystko mam dla Was trzy ciekawe powieści (a wraz z nimi równie ciekawe recenzje) oraz jedną pozycję, która nie tyle była zła, co… mało zaskakująca, a przez to lekko rozczarowująca.

Polecane książki

 • „Wiara”, Anna Kańtoch” | Recenzja na blogu Myśli i słowa wiatrem niesione
  Morderstwo. Mała miejscowość. Rok 1986, kilka tygodni od katastrofy w Czarnobylu. I niespodziewane morderstwo. Kryminał osadzony w polskich realiach lat osiemdziesiątych. Niepokoje i mała zamknięta społeczność. A na dodatek świetne pióro Anny Kańtoch. Poleca Ania. Więc i ja Wam polecam.
 • Wybór”, Samantha King | Recenzja na blogu Przystanek szczęścia
  Przyznam, że najbardziej zafascynowała mnie tematyka powieści. Bo sama jestem matką (choć jedynaka) i nie potrafię wyobrazić sobie ogromu negatywnych uczuć, jakie mogły pojawić się u bohaterki. Sytuacja, wręcz niemożliwa i wcale nie tak oczywista, jak mogliby na początku spodziewać się czytelnicy. Zainteresowni? Zajrzyjcie koniecznie do recenzji!
 • Dyskretne szaleństwo”Mindy McGinnis | Recenzja na blogu Wielki Buk
  Z
  aglądamy do XIX-wiecznego przytułku dla chorych psychicznie w Bostonie. To nie miejsce, w którym chory odzyskuje zdrowie. To miejsce, w którym eksperymenty i poniżenie drugiego człowieka jest na porządku dziennym. I do takiego przytułka trafia Grace, główna bohaterka książki….

Książka, która rozczarowała

 • „Co zdarzyło się Lake Falls”, Artur K. Dormann Recenzja na blogu Bookendorfina
  Gdy uciekasz od psychopatycznego partnera, pragniesz odnaleźć spokój. I na nowo szczęście. Gdy już to się udaje naszej bohaterce, Vic, spada na nią kolejna bomba: jej kilkuletnia córka jest śmiertlenie chora. Istnieje szansa na jej uzdrowienie, lecz Vic musi zgodzić się na niebezpieczną umowę. Ciekawy pomysł, ciekawa fabuła, a jednak nie wszystkie elementy zagrały tak jak trzeba.
[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: