Wystawa „Metamorfozy Kobiecości” Karola Bąka w Poznaniu

  7 marca, 2017

Jaka inna wystawa może mieć swój wernisaż w tym tygodniu, jak nie ta, w której głównym tematem jest kobieta? Nie ma siły! Dlatego też, w imieniu organizatorów zapraszam Was na wystawę, w której to właśnie kobieta jest siłą, mocą, a przede wszystkim myślą i postacią przewodnią.


0

Już 9 marca 2017 roku w Poznaniu odbędzie się wernisaż bardzo kobiecej wystawy, ale ukazanej z męskiego punktu widzenia. „Metamorfozy kobiecości” to obrazy przedstawiające kobietę w jej różnych, lecz jakże barwnych, a jednocześnie tajemniczych odsłonach. To gra barw i skojarzeń ukazujących kobietę w nieoczywistym świetle, stawiając pytanie o jej naturę. Statyczna postać kobiety współgra z często burzliwym, dynamicznym tłem, stanowiąc jedną, nierozerwalną całość. Każda kobieta z obrazu jest inna i inną część siebie odsłania. Otwiera przed nami drzwi, jednocześnie pozostawiając z wieloma pytaniami.

Autorem prac zebranych na wystawie jest ceniony w Polsce i na świecie malarz Karol Bąk, mający na swoim koncie kilkaset obrazów olejnych oraz wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 1984 r rozpoczął studia na Wydziale Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych i ukończył je w 1985 r z dwoma dyplomami z wyróżnieniem.

Wystawie prac autora towarzyszyć będzie mini koncert muzyczny w wykonaniu utalentowanego duetu Gabi Tokłowicz i Wojciecha Doleżyckiego.

Wydarzenia to, otwiera kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.
Wystawa odbywa się w ramach salonu kulturalnego „Mariaż sztuki z biznesem”.

Metryczka wystawy:

Tytuł: Metamorfozy Kobiecości
Artysta: Karol Bąk
Kurator: Violetta Kowalczyk

Wernisaż: 9 marca 2017, godz. 18.00
Miejsce: Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań
Organizator: V.A. Gallery

Z przyjemnością informuję, że blog Oko na kulturę objął patronat medialny nad wystawą!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: