Ranking najbardziej wzruszających powieści Henryka Sienkiewicza + KONKURS

  25 listopada, 2016

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim koniec Roku Sienkiewicza. Stąd też pomysł na ranking, a raczej ankietę, w której to Wy wybierzecie najbardziej wzruszającą powieść Henryka Sienkiewicza. Przy której pociekła Wam łezka? A może nigdy nie było Wam po drodze z twórczością Sienkiewicza? Stwórzmy ranking, w której wybierzemy najlepszą pozycję! A na końcu czeka na Was mała niespodzianka ufundowana przez Państwowy Instytut Wydawniczy.


4

Obiecana niespodzianka to… 3 egzemplarze listów Henryka Sienkiewicza „Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć” ufundowane przez Państwowy Instytut Wydawniczy. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że jeśli nigdy nie lubiliście się z Sienkiewiczem, to właśnie jest to idealna okazja, by przekonać się do pisarza i zapałać do niego odrobiną sympatii. Recenzja tomu ukaże się już w tę sobotę, a tymczasem…

Wystarczy, że odpowiecie na jedno proste pytanie: „Kim dla Was jest Sienkiewicz i jaka powieść okazała się dla Was całkowitą porażką, totalną nudą a może cudowną literacką podróżą?” Możecie też opowieść historie szkolne związane z Sienkiewiczem. Pełna dowolność, byleby dotyczyła naszego noblisty i jego powieści!

3 osoby, których odpowiedzi najbardziej mnie urzekną, otrzymają po jednym egzemplarzu książki. Czas na udzielenie odpowiedzi macie do 4 grudnia 2016 do północy do 7 grudnia 2016 do północy. Odpowiedzi zostawiacie pod tym postem w komentarzach – podajcie tylko maila, abym mogła się z Wami skontaktować!

Od wydawcy:

Widziałem wszystko, com chciał i potrzebował widzieć to bogato ilustrowany tom korespondencji Henryka Sienkiewicza, w którym czytelnik znajdzie nieznaną do tej pory twórczość epistolarną autora Trylogii. Wśród adresatów znalazły się tu osoby z kręgu najbliższych krewnych i przyjaciół pisarza, m.in. Jadwiga Janczewska, Karol Potkański, Stanisław Witkiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

 

 

[mc4wp_form id="3412"]
Wpis powstał w ramach tematu: Sienkiewiczsienkiewicz-grafika-tematyczna


%d bloggers like this: