Sukienki z silnika i zwykła kartka papieru – prace Shamekh Bluwi

  13 sierpnia, 2016

Biała kartka. Ot, wyrwana z bloku rysunkowego bądź podebrana ze stosu piętrzącego się obok drukarki. Zwykły szkic. Zbliżony do ilustracji modowych. Kilka niepozornych czarnych kresek układających się w kształt modelki. I wreszcie wycięte otwory. Nic wielkiego, prawda?


2

Mając do dyspozycji białą kartkę, ołówek i nożyczki, da się wyczarować coś, co zapadnie w pamięć? Oczywiście – piękne rysunki, ornamenty, szkice czy skomplikowane wycinanki. Co jednak gdy nie mamy za dużo talentu? Co gdy brakuje tej iskry bożej, która sprawiłaby, że ludzie zobaczyliby w nas drugiego Michała Anioła czy Leonarda da Vinci?

Wystarczy odrobina kreatywności. I spostrzegawczości. By dostrzec, że świat może zupełnie inaczej wyglądać, gdy spojrzymy na niego przez kształt modelki. Brzmi dziwnie, prawda? I nawet ten fason zwykłej sukienki wygląda niezwykle, gdy przez witraż pada na nas światło.

Shamekh Bluwi to ilustrator mody (choć akurat on nie może narzekać na brak talentu), który nie tylko świetnie rysuje i tworzy modowe kreacje, ale przede wszystkim nie ogranicza go płaski świat kartki. W czasie swoich podróży na przygotowanych wcześniej kreacjach uwiecznia świat zewnętrzny. Z pewnością takich kreacji nie znajdziecie w sklepach, ale niektóre z nich są naprawdę przepiękne!

Shamekh Bluwi pokazuje, że otoczenie, które mijamy często na co dzień może być równie bogate co światy tworzone przez malarzy, pisarzy czy filmowców. Wystarczy się tylko rozejrzeć. Zapraszam Was do obejrzenia kilku wybranych prac, a jednocześnie zachęcam do własnych eksperymentów!

Może poducha?

Nawet pod maską samochodu można znaleźć inspiracje.

Wszystkie prace, także świętne „zwykłe” projekty można oglądać na profilu Bluwi na Instagramie.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: