Kiwiportal – wszystkie wydarzenia w jednym miejscu

  7 maja, 2016

Artykuł sponsorowany

Dzisiaj podzielę się z Wami swoim odkryciem, które w znacznym stopniu ułatwiło mi wyszukiwanie wszelkiego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych: spotkań autorskich, wernisaży, finisaży, warsztatów, premier teatralnych i festiwali filmowych. Mam na myśli KIWIPortal (www.kiwiportal.pl) – to nowy projekt, który chyba od niedawana funkcjonuje się na rynku, ale już dążył podbić moje serce :).


0

Jest to wyszukiwarka wydarzeń, w której znajdziemy setki imprez z całej Polski z blisko 300 kategorii tematycznych: dom i rodzina, nauka i edukacja, muzyka, kultura i sztuka, sport i rekreacja, tradycje regionalne, hobby, turystyka i podróże.

Portal na szczęście nie skupił się wyłącznie na muzyce i sporcie. Kultura i sztuka jest jedną z bardziej rozbudowanych kategorii. W serwisie znalazłam spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wieczory poezji i wiele innych wydarzeń powiązanych kultura i sztuką. Nie spotkałam się do tej pory z tak obszerną bazą wydarzeń kulturalnych. Takiego serwisu właśnie mi brakowało.

Portal pozwala na odnajdywanie wydarzeń na kilka różnych sposobów. Możemy skorzystać z głównej wyszukiwarki, gdzie rozbudowane drzewo kategorii pozwala na przeglądanie wszystkich imprez lub ograniczenie się do kilku bądź tylko jednej kategorii.

Dużym zaskoczeniem były dla mnie strony domowe poświęcone konkretnym dziedzinom kultury, np. literatura, film, teatr czy też sztuki plastyczne, na których znajdziemy gotowe kalendarze wydarzeń. Tam z kolei możemy wybierać jedną z zakładek dotyczących konkretnego miasta (np. http://literatura.kiwiportal.pl/warszawa).

Oprócz tych wszystkich opcji możemy także korzystać z aplikacji mobilnej. Aplikacja sprawdza się nie tylko w miejscu zamieszkania, ale jest bardzo przydatna dla osób, które dużo podróżują po Polsce, ponieważ lokalizuje wydarzenia w okolicy niezależnie od tego w jakim mieście bądź regionie Polski się znajdujemy. KIWIMobile działa na trzech systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows Phone).

KIWIPortal ma jeszcze jedną ważną przewagę – oprócz wydarzeń literackich znajdę tu biegi, triathlon, sporty walki, kabarety, muzykę i chyba jeszcze wszystko to, co zdołam sobie wymyślić :).

***

A to, że ma bogatą bazę wydarzeń, mogliście przekonać się w moim ostatnim wpisie Kulturalny Road Map: Warszawa. Jeśli więc szukacie inspiracji, jak spędzić najbliższe dni, to koniecznie przeczytajcie przygotowane przeze mnie zestawienie obejmujące kulturalne wydarzenia do 11 maja 2016.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: