„Seans z aluzją” z klubokawiarnią BAL i Muzeum Erotyzmu

  12 kwietnia, 2016

Co kojarzy Ci się ze słowem erotyka? Przypuśćmy, że chcesz przeczytać książkę bądź obejrzeć film. Po co sięgniesz? Jeśli chodzi o literaturę masz ogromny wybór. Rzekomo. Na pewno nie możesz narzekać na brak erotyzmu, gdyż obecnie rynek zlewany jest tego typu literaturą. A co z filmem? Tu jest nieco trudniej, gdyż w telewizji takie obrazki zobaczysz blisko północy bądź na kanale dla dorosłych. W obu jednak przypadkach (czy to książka czy to film) nie możesz liczyć na fabułę, która choć na chwilę wkroczy na szersze wody, a nie będzie trzymać się oklepanych i bezpiecznych płycizn i mielizn.


0

Czy jednak na pewno?

Choć literatura i film erotyczny kojarzą nam się raczej z mało ambitnymi projektami, na rynku znajduje się kilka świetnych pozycji godnych polecenia. Przemycają nie tylko treści podszyte seksualnością, ale także oferują coś ponadto. Może nie zostały wprost nazwane filmem erotycznym, ale na pewno nie brakuje im magnetyzmu…

Jeśli nie mieliście szansy oglądać tytułów podanych poniżej, a na dodatek jesteście z Krakowa, to nie macie wyjścia, jak zajrzeć do klubokawiarni BAL. To tam w wybrane wtorki odbędą się seanse filmowe z cyklu „Seans z aluzją”, zorganizowane wraz… z Muzeum Erotyzmu.

Pozostało już tylko 7 wtorków, 7 filmów. Nieoczywistych. Z podtekstem. Zawsze o godzinie 21. Najbliższy seans już 22 marca, a dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam harmonogram:

08.03. „Drżące ciało” (Carne trémula), reż. Pedro Almodovar (już się odbyło)

22.03. „Kabaret” (Cabaret), reż. Bob Fosse

05.04. „Żar ciała” (Body Heat), reż. Lawrence Kasdan

12.04. „Crash”, reż. David Cronenberg

03.05. „Oczy szeroko zamknięte” (Eyes Wide Shut), reż. Stanley Kubrick

17.05 „Ostatnie tango w Paryżu” (Last Tango in Paris), reż. Bernardo Bertolucci

Miejsce: klubokawiarnia BAL, ul. Ślusarska 9, Kraków.
Wstęp: bezpłatny

Wydarzenie na facebooku

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: