Kulturalne hity i (kity) blogosfery #3

  7 marca, 2016

Oj, ten tydzień zdecydowanie należał do jednej autorki. Pojawiała się wielokrotnie, na przeróżnych blogach, zbierając tylko pozytywne recenzje. A nawet jeśli ktoś, gdzieś skrytykował, to i tak nie mieszał powieści z błotem… któż to taki? Co to za tytuł wdrapał się na pierwsze miejsce? Już za momencik będziecie wszystko wiedzieć.


2

Tym bardziej, że dzisiejsza lista musiała rozrosnąć się o 2 dodatkowe pozycje ze względu na identyczną liczby punktów. Dzisiaj jest bardzo różnorodnie, gatunkowo i tematycznie. Nie koniecznie mrocznie, jak ostatnim razem. Będzie wieć osobliwie i kreatywnie, biograficznie i fantastycznie.

I uwaga! Niespodzianka – dziś pojawi się kolejna dodatkowa rubryczka: Perełka. Czyli książka, której recenzja i opis skradły mi serce, a niekoniecznie rozpisują się o niej blogerzy. I niekoniecznie jest nowością na polskim rynku wydawniczym…

Oczywiście, dla przypomnienia krótko o zasadach, na razie bardzo prostych i sprowadzających się do dwóch punktów:

  •  recenzja danej książki musi pojawić się w określonym terminie, w tym przypadku jest to okres: 22 – 28 luty 2016
  •  książka zdobywa: 1 punkt za pozytywną recenzję, 0.5 punktu za recenzję nie do końca pochlebną, ale też nie negatywną, -0.5 punktu za recenzję bardziej na nie, ale mającą jeszcze pozytywne elementy (nowość!), -1 za recenzję negatywną.

Jeśli opublikujesz recenzję książki, filmu, serialu, płyty, gry (planszowej), spektaklu czy wystawy i chcesz się z nią podzielić, podeślij mi link na adres: okonakulture@gmail.com bądź zostaw w komentarzu pod bieżącym odcinkiem. Nie jestem w stanie dotrzeć do każdej recenzji zamieszczonej w sieci, a Wasza pomoc będzie nieoceniona!

HITY książkowe

osobliwe-cudowne-przypadki-avy

Po takiej promocji w blogosferze, zwycięzca mógł być tylko jeden. Wiele wspaniałych słów, wiele miłosnych wyznań, ogólne uwielbienie i chwalenie książki:

Pozytywna recenzja m.in na blogu Nieortodoksyjny.
Bardziej na tak (Średnie) m.in na blogu: na blogu Zaczarowana

 

3-2-krew-i-stal

Tym razem fantastyka. Na dodatek prosto z polskiego podwórka. Pierwszy tom większego cyklu, na dodatek debiutanta i jeszcze zbierającego pozytywne recenzje. Czego chcieć więcej?

Pozytywna recenzja m.in na blogu Bookendorfina
B
ardziej na tak (Średnie) na blogu Kto czyta, żyje podwójnie

3-3-wytanczyc-marzenia

Biografia słynnej primabaleriny, która nie mając nic, osiągnęła wielki sukces. Historia skrojona pod amerykański film o spełnianiu marzeń i wielkiej determinacji.

Pozytywna recenzja m.in na blogu Czytelnia mola książkowego

3-3-za-cudze-grzechy

Kontynuacja powieści „W cudzym domu”. Pierwsza część zdobyła rzesze fanek, więc i teraz nie mogło się obejść bez pozytywnych reakcji

Pozytywna recenzja m.in na blogu Z pasją o dobrych książkach

3-3-ksiazka-do-przezycia

W pierwszym zestawieniu znalazła się książka do wspólnego kreatywnego wypełniania zadań. Tym razem można zmagać się w pojedynkę. A jak można przeczytać w recenzjach – zabawa gwarantowana.

Pozytywna recenzja m.in na blogu Kreatywa

Perełka

3-P-Art-Inside-Out

Nie jest to pozycja wydana w języku polskim, ale mimo to zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć. Nawet w wersji cyfrowej. I szczególnie, gdy jesteś fanem animacji „W głowie się nie mieści”

Pozytywna recenzja na blogu Nie tylko gry

Znaleźliście pozycję, która Was zainteresowała? A może czytaliście którąś z książek z dzisiejszej listy?

 

[mc4wp_form id="3412"]