Kącik liteacki #8

  6 stycznia, 2016

Czyli że co? Już po świętach? Tak, a skoro po świętach to i koniec laby, więc czas powrócić z kolejnymi wpisami. Na ten tydzień przygotowałam dla Was kilka smakowitych kąsków, a zaczynamy od… Kącika literackiego, czyli co w świecie (około)książkowym słychać! Tym razem przeczytacie o wibratorach stworzonych dla moli książkowych, nietypowej kampanii reklamującej klasyków, do czego może posłużyć poezja w krajach arabskich oraz wiele więcej. Zapraszam!

 CIEKAWOSTKI LITERACKIE

Nowy Rok zaczynamy od potężnej dawki…podwójnej przyjemności. Jeśli tylko lubicie czytać i na dodatek uwielbiacie literaturę erotyczną, to francuski startup E.Sensory ma dla Was specjalne urządzenie, które wygeneruje dla was trochę wibracji… Wibrator, bo oczywiście o nim mowa, działa w parze ze smartfonem oraz aplikacją do czytania ebooków. W odpowiednim momencie wystarczy dotknąć ekranu bądź potrząsnąć telefonem, by wibrator zaczął przesyłać pozytywne wibracje…

little-bird-and-app-thumbnail1

A podobno książki są coraz dłuższe, więc przydadzą się dodatkowe doznania. Według ostatnich analiz dokonanych na podstawie książek pojawiających się na liście bestsellerów New York Times oraz najczęściej dyskutowanych książek według Google, liczba stron wzrosła z 320 (1999 r) do 400 stron (2014). Wpływ na to ma nie tylko chęć zarobku (grubsza książka=wyższa cena), ale także większa popularność ebooków. Czytelnikom łatwiej „zapakować” grube tomiszcze w czytnik i zabrać je ze sobą w podróż niż fizyczną książkę.

Jak promować książki? Jedna z księgarni mieszcząca się w Wilnie przygotowała kampanię reklamową pod hasłem „Daj pisarzom nowe życie”. Hasło zobowiązuje, więc wraz z agencją kreatywną zrealizowano serię trzech zdjęć, na których sportretowano znanych, klasycznych pisarzy w dość nietypowej odsłonie…

daj-pisarzom-nowe-zycie-hemingway

A skoro w temacie klasyków jesteśmy. W tym roku obchodzimy 400 rocznicę śmierci Williama Szekspira. Z tej okazji waszyngtońska biblioteka The Folger Shakespeare Library postanowiła wysłać w tournée po wszystkich 50 stanach jeden ze swoich najcenniejszych nabytków: tom (Pierwsze Folio) wszystkich sztuk napisanych przez Szekspira wydany 7 lat po jego śmierci. Podczas tournée odbędzie się mnóstwo wydarzeń towarzyszących, oczywiście związanych ze znanym pisarzem. Możecie również sami obejrzeć Pierwsze Folio w cyfrowej kolekcji biblioteki.

Pierwsze-Folio

Gdy my coraz rzadziej sięgamy po poezję, tak w krajach arabskich wciąż zachwycają się pięknymi wersami. Poezja zachwyca zarówno wykształconych jak i słabo wyedukowanych wyznawców islamu. Przez to stała się również idealnym narzędziem do… rekrutowania dżihadystow, a przynajmniej tak twierdzi dr Elisabeth Kendall z Oxfordu.

PISARZE

I co my mamy zrobić z Martinem? Rzecz się dzieje bez precedensu! Otóż serial „Gra o tron” wyprzedzi książkę. Martin przeprasza, kaja się i twierdzi, że cały czas pisze „Winds of Winter”, ale zostało mu pracy na co najmniej kilka miesięcy. 

PROMOCJE KSIĄŻKOWE

Teraz mamy idealny czas na zakupy – liczne promocje, czyszczenie magazynów. Sklepy wyprzedają starą ofertę, by przygotować się na nowy rok. Co to oznacza dla nas? Mnóstwo nowych książek!

ravelo-wyprzedaz

Rabat: do 80%
Gdzie: Ravelo
Do kiedy: b/d

matras-wielkie-rabaty

Rabat: do 70%
Gdzie: Matras.pl
Do kiedy: 2 luty 2016

virtualo-audiobooki

Rabat: do 35%
Gdzie: Virtualo.pl
Do kiedy: 11 stycznia 2016

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: