Kącik filmowy #1

  8 września, 2015

Jak wypada nowy film o Jobsie? Co Steven Spielberg myśli o filmach z superbohaterami? Czy Johnny Depp w końcu wrócił do formy i zagrał w filmie adekwatnym do jego umiejętności? Zapraszam do czytania pierwszej odsłony Kącika filmowego!


2

Opinie, ciekawostki, plotki

Czy są tu wielbiciele filmów z superbohaterami w roli głównej? Mam dla Was złą wiadomość. Niestety, Spielberg wróży koniec ich popularności. Podobno ich los będzie podobny do tego, co spotkało westerny. Swoje trzy grosze w tej kwestii dorzucił także Chris Evans, odtwórca roli Kapitana Ameryki. Według niego wszystko zależy od podejścia twórców, którzy powinni odświeżać formułę i nie popadać w stagnację.

Najwidoczniej wyczerpał się za to urok byłych prowadzących Top Gear, gdyż dyrektor ds. produktów z Netflixa, Neil Hunt, stwierdził, że cena, jaką wyznaczył Clarkson wraz z towarzyszami za nowy program „House of Cars” była zbyt wysoka. Netflix odpuścił, a prowadzących zgarnął Amazon.

Przedpremierowo

„Jobs”, który pojawił się w kinach niedługo po śmierci założyciela Apple, był raczej skokiem na kasę niż filmem, który oddałby genialność Jobsa (nie oglądałam, ale tak można wywnioskować z negatywnych recenzji). Dlatego też z utęsknieniem czekałam na ten właściwy film! I chyba warto było, gdyż pierwsze recenzje są bardzo pozytywne. Co więcej, mówi się, że Fassbender stanie do wyścigu o Oskara za pierwszoplanową rolę. Wozniak, współzałożyciel Apple, też był zadowolony po seanse. Czyżby szykowała nam się miła niespodzianka? Polska premiera przewidziana jest na 13 listopada (w dniu moich urodzin!)

Nie tylko Fassbender pokazał na co go stać i odtworzył portret genialnego człowieka. Podobno do bardzo dobrej formy powrócił Johnny Depp w filmie Black Mass (Pakt z diabłem). Niektórzy recenzenci uważają rolę aktora za jedną z najlepszych! Nareszcie zobaczymy Deppa nie w komedii, a filmie biograficznym opisującym życie gangstera Whitey’a Bulgera. Aj, nie mogę się doczekać!

Zapowiedzi i trailery

Nie każdemu podobały się ostatnie sezony „Gotowych na wszystko”. Ja kochałam je od początku do końca i było mi ciężko rozstać się z Wisteria Lane. Miałam po cichu nadzieję, że twórcy zdecydują się na spin-off. Niestety. Miałam również nadzieję zobaczyć którąś z głównych aktorek w jakiejś innej ciekawej produkcji. I co? I w końcu się doczekałam! Eva Longoria wystąpi w serialu „Hot & Bothered”, który będzie miał swoją premierę na początku 2016 roku. Najważniejsze jednak, że możemy już obejrzeć zwiastun, który zapowiada całkiem przyjemny serial. Oby!

W październiku na ekranach kin pojawi się „Marsjanin”, adaptacja książki science-fiction, która nie tak dawno podbijała Internet i serca czytelników. Film został nakręcony przez Ridleya Scotta. Opowiada o Marku Watney’u, który na skutek pomyłki zostaje sam na Marsie, a zapasów ma jedynie na 31 dni. Ratunek natomiast może dotrzeć dopiero za 4 lata, jednak wszyscy uważają Marka za zmarłego…

A na co Wy czekacie?

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: