Bądź slow, czyli slow weekend w Warszawie po raz drugi

  19 czerwca, 2015

Tym razem zapraszam Was na Slow Weekend, który odbędzie się w Warszawie. Jeśli więc jesteście jutro i w niedzielę w stolicy, przeczytajcie poniższą informację przygotowaną przez organizatorów. Bo warto żyć zdrowo. I oryginalnie 😉


1

W pierwszy weekend kalendarzowego lata i najdłuższe dni w roku, odbędzie się już druga edycja Slow Weekendu, największej imprezy promującej trend „Slow” w Polsce! Tym razem Slow Weekend łączy się z Wielkim Rodzinnym Piknikiem Soho Factory, dlatego atrakcji będzie jeszcze więcej! W czerwcu, pod hasłem „100% Slow” zrobisz zakupy u ponad 400 starannie wyselekcjonowanych projektantów, twórców i producentów Slow. Spotkasz znajomych i spędzisz cały weekend, Slow Weekend, w Soho Factory!

Slow Weekend jest dla tych, którzy chcą spróbować produktów o wysokiej jakości, którym nieobojętne jest to gdzie i jak zostały wyprodukowane. „Nasi wystawcy to lokalni twórcy, często rzemieślnicy, produkujący w małych ilościach i nakładach. Dlatego te produkty to bardzo dobra alternatywa do oferty sieciowych sklepów i dużych producentów“ – mówi Dominik Damaziak, jeden z twórców Slow Weekendu.

Już po raz drugi na warszawskiej Pradze odbędzie się dwudniowa impreza promująca trend Slow. Czym jest Slow? Słowo to wzięło się z opozycji do słowa „fast”, a idea Slow to protest przeciw przyśpieszeniu współczesnego świata, a także obsesji na punkcje konsumpcyjnego stylu życia. Z tego założenia wyszli organizatorzy Slow Weekendu, do którego po raz kolejny zaprosili polskich projektantów mody i akcesoriów, lokalnych producentów żywności, naturalnych kosmetyków, a także mebli i designerskich dodatków do wnętrz.

Druga edycja Slow Weekendu to ponad 400 stoisk wyselekcjonowanych twórców i producentów z całej Polski reprezentujących nurt Slow Fashion, Slow Food i Slow Design. Na całym terenie Soho zaparkuje ponad 40 foodtrucków, dzięki czemu będzie to jeden z największych zlotów samochodów z jedzeniem tego lata.

Dodatkową atrakcją tej edycji będzie zorganizowana przez Elle Decoration strefa dziecka TRZY KOLORY, w której dzieci będą miały możliwość wziąć udział w licznych warsztatach, grach i zabawach. Na Slow Weekend będzie zatem można przyjść na cały dzień, zrobić zakupy i zasmakować piknikowej atmosfery.

Oprócz atrakcji dla dzieci, designerskich mebli, ciuchów i dodatków, organizatorzy proponują uczestnikom strefę VEGE i nie chodzi tu tylko o jedzenie.

W namiocie Magazynu Vege będzie można kupić książki o tematyce wegetariańskiej i pro zwierzęcej oraz gadżety, z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Viva m. in. wydawanie magazynu Vege.
Wykład na temat „Korzyści i zagrożenia diet roślinnych”, który poprowadzą dietetyczki z Wege Centrum.
Będą także dostępne materiały edukacyjne dotyczące zdrowego i etycznego stylu życia oraz porady dietetyczne.

Podczas imprezy będzie można kupić naturalne kosmetyki, produkowane bez zbędnej chemii i nietestowane na zwierzętach.

Slow Weekend po raz kolejny zaangażuje się w działania charytatywne. „Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy aspekt dobroczynny. Dotychczas finansowo i wizerunkowo wspomagaliśmy Fundację LaStrada oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Podczas drugiej edycji Slow Weekendu chcemy pracować na rzecz Fundacji Viva! oraz Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.” – dodaje Krzysztof Stelmach, współtwórca imprezy.

Slow Weekend #2 #Lato
20-21 czerwca 2015 r., Soho Factory, Warszawa, ul. Mińska 25
Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00, wstęp wolny.
Goście ze zwierzętami mile widziani. Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: