Akcja „Czytaj to, co dobre” #3

Ogólne  20 października, 2014

banner-icon

Dziś zawitał poniedziałek, więc zgodnie z obietnicą pojawia się kolejna odsłona akcji „Czytaj to, co dobre”. Wzorem z poprzedniego tygodnia w odmienionej wersji, a więc zbiorem linków do wpisów z blogów – jeden na jeden dzień tygodnia. Dziś różnorodnie – literacko, muzycznie, filmowo i nawet podróżniczo. Zapraszam!

Pamiętacie „Cierpienia Młodego Wertera”? Przebrnęliście przez tę szkolną lekturę czy wręcz przeciwnie – polegliście sromotnie? A może mieliście interesujące skojarzenia, które można przełożyć na dzisiejszy, polski grunt? Bo autorka bloga Książkoville dokonała ciekawego porównania, gdzie Werter to… 

Z kolei na cdblog możecie przeczytać wywiad z jedną poczytniejszych autorek polskiego kryminału, która zresztą swego czasu została okrzyknięta Królową tego gatunku. Jeśli więc polubiliście Katarzynę Bondę, czas abyście poznali ją nieco bliżej! 

Ale, ale… Nie tylko Bonda stała się ofiarą dociekliwego dziennikarza. Na dwutygodnik.com możecie przeczytać wywiad z Sorenem Gaugerem, tłumaczem polskiej literatury.  Tak, tak, to m.in. dzięki niemu zagraniczni czytelnicy mogą zapoznawać się z dziełami literatury polskiej.

Jeśli jednak wolicie kino, zajrzyjcie na bloga prowadzonego przez Paulinę Stoparek, która napisała recenzję filmu „Koneser”. Dlaczego warto obejrzeć film? To już musicie przeczytać sami. 

Obecnie film i muzyka to nierozłączna para. Czasem to ona ratuje nieudany tytuł, innym razem może go pogrążyć… A jak przedstawia się sytuacja z filmem „The Challange”, w którym za warstwę muzyczną odpowiadał Jerry Goldmith? O tym opowiada Tomek Rokita na stronie filmmusic.pl.

Jeśli szukacie intelektualnej uczty dla duszy i ciała, koniecznie zapoznajcie się z wpisem „Zabić Minotaura. Into the Labirynth”, dzięki któremu zanurzycie się w magiczne dźwięki, a przy tym przeczytacie kilka pięknych słów.

A na sam koniec – podróż. Ale nie na koniec świata, lecz znacznie bliżej. Bo na Litwę. Państwa wcale nie tak często odwiedzanego przez Polaków. Co jest zresztą błędem – o czym przekonuje autorka bloga Espresso Corretto.

A może Wy wpadliście na coś ciekawego? Dzielcie się linkami w komentarzach poniżej!

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: