Eksplozja kolorów w świecie popkultury – Nicky Barkla

  7 maja, 2013

Czym jest sztuka? Dostrzeganiem piękna i wskazywaniem go innym osobom? Przesłaniem i komentarzem do otaczającego świata? A może, jak w przypadku młodej artystki z Australii zabawą kolorem i zabawą z tym co znane?


1

Nicky Barkla to 20-letnia mieszkanka Melbourne, która bierze na warsztat ikony popkultury i przepuszcza przez własną maszynkę wyobraźni. W ten sposób powstają niesamowite obrazy, które atakują kolorem i nie dają o sobie zapomnieć. Nawet postacie uważane za czarne charaktery nabierają rumieńców i stają się mniej przerażające. Feeria barw poraża spójnością, a jednocześnie sprawia, że świat nie jest tylko szaro-bury. Na poprawę burzowego i deszczowego wieczora, zapraszam do świata Nicky Barkli, która zaaplikuje Wam dawkę pozytywnej energii.

09cb5a4cdca26b6cb02a289a60bc1be2-d5hgrxz

albert_einstein_by_nickybarkla-d4wkxxk

darth_maul_by_nickybarkla-d4qgfre

gollum_by_offtoseethewizard-d4lbed0

lord_voldemort_by_nickybarkla-d4mi8xo

the_creature_by_offtoseethewizard-d4id6b3

the_incredible_hulk_by_nickybarkla-d4rvy3d

Warto dodać, że jej prace nie ograniczają się jedynie to „koloryzowania” znanych postaci. Równie dobrze wychodzą jej ilustracje wykorzystujące znane motywy (choć nie zawsze ujęte w sposób tradycyjny). Choć na ten moment nie ma jeszcze w swym dorobku bogatego portfolio, warto śledzić jej poczynania.

huckleberry_finn_zombie_raft_by_nickybarkla-d4kjrp4+ mask10_by_nickybarkla-d5ypgzl

Więcej prac znajdziecie na stronie artystki. 

A poniżej wpisy o artystach, u których kolor również odgrywał dużą rolę:

Kolorystyczny orgazm u Erica Shaw
Namaluj obraz dźwiękiem

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: