Chcecie z powrotem „Bluszcza”?

  4 października, 2012

Wiele z Was z pewnością czytała taki magazyn jak „Bluszcz”. Ja odkryłam go pod koniec zeszłego roku, a już w tegoroczne wakacje okazało się, że znika z rynku. Jak zwykle chodzi o pieniądze. I choć na tą chwilę nie da się zrobić nic, co by przywróciło magazyn do życia, można przywołać jego ducha. A wszystko dzięki ciekawej inicjatywie, która na Zachodzie cieszy się coraz większą popularnością. Czy słyszeliście o czymś takim jak crowfunding?


6

Podążając za definicją z wikipedii, można to określić jako finansowanie projektu przez społeczność. Na najsłynniejszej platformie internetowej – kickstarter.com – artyści, naukowcy czy po prostu osoby, które mają dobry pomysł, realizują projekt. A wszystko dzięki kwotom, jakie wpłacają osoby popierające działalność danych osób. W ten sposób światło dzienne mogą ujrzeć projekty innowacyjne lub po prostu ciekawe. Ciekawy artykuł o tym, co można zdziałać korzystając z tej formy dofinansowania, znajdziecie tu

Natomiast ja chciałabym wspomnieć o projekcie, którego celem jest wydanie magazynu PARK. Czasopisma o kulturze. Jeśli zapłacicie odpowiednią kwotę, możecie otrzymać np. prenumeratę miesięcznika. Wpłat można dokonywać do 23 listopada. Jeśli jesteście ciekawi projektu, zajrzyjcie tutaj.

 

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: