A co tam – Lego też jest modne!

  25 sierpnia, 2012

Wiecie, że lubię wszystko co nietypowe? Pewnie wiecie… Więc z pewnością nie zdziwi Was dzisiejszy wpis. Dotyczący mody, ale bardzo nietypowej. Mody inspirowanej kultowymi elementami naszego dzieciństwa. A na pewno mojego. Klocki lego opanowały nie tylko dziecięce pokoje, ale szturmem zawładnęły salonami. Tym razem nie chodzi o świetne rzeźby, które pobudzają wyobraźnię oraz zmuszają do kreatywnego czarowania czegoś z niczego.


6

A skoro można tworzyć rzeźby z lego, to czemu nie przenieść magicznych klocków do świata mody? Wymaga to oczywiście nie lada pomysłowości i niebanalnego podejścia do projektowania. Bo w końcu jak zachować umiar, oddając jednocześnie oryginalność projektu? Jak stworzyć element ubioru, który będzie choć odrobinę funkcjonalny (pisząc funkcjonalny mam na myśli możliwość założenia ubrania na co najmniej jedno wyjście/jeden wieczór/jedną imprezę).

Oczywiście nie każdemu udaje się sztuka połączenia nietypowych elementów, wykrzesania z nich oryginalności, a jednocześnie sprawiając, że ciuch nie wygląda jak strój przybysza z kosmosu. W sieci znalazłam kilka projektów/kolekcji, których podstawą stały się klocki lego – choć nie zawsze w dosłownym sensie. Projekty spodobają się wszystkim, którzy powracają do czasów dzieciństwa we wspomnieniach lub tym, którzy wciąż w nich tkwią. Spodobają się również tym, którzy kochają żywą kolorystykę i oczywiście oryginalność połączoną z możliwością założenia tego na siebie.

Aby nawiązać do kultowych klocków, nie trzeba wcale wykorzystywać prawdziwych lego. Dom mody Balenciaga zamiast wykorzystywać plastikowe elementy zdecydował się na kolory stosowane w słynnych zabawkach. Dzięki temu powstały barwne, bardzo optymistyczne i nawiązujący w widoczny sposób buty na obcasie:

Zdjęcie pochodzi z: trendcrib.com

To właśnie buty Balenciagi stały się inspiracją dla innych projektantów. Choćby Marc Jacobs, który przygotował serię akcesoriów, w których duńskie klocki zostały wykorzystane dosłownie, a jednocześnie nie stanowią jedynie tło. Jacobs, do kolekcji nowej linii ciuchów, przygotował niewielkie akcesoria wykonane z klocków lego. W ten sposób powstały kolorowe i bardzo nietypowe brożki, upięcia do włosów czy nawet klamry pasków.

Zdjęcie pochodzi z: trendcrib.com
Zdjęcie pochodzi z: trendcrib.com
Zdjęcie pochodzi z: trendcrib.com

Wielbicielki oryginalnych torebek również znajdą coś dla siebie… Kopertówka z klocków w jednolitej barwie lub w różnych kolorach wykonane przez Agnieszkę Biernacką. W tym przypadku zainteresowanych odsyłam do sklepu, gdzie można kupić dokładnie takie torebki:

Zdjęcie pochodzi z: etsy.com

Od klasycznego stylu odszedł również bloger z Londynu – Galahad J, który stworzył wyróżniającą się muchę. Nie wiem, jak zostałby przyjęty na salonach, ale ja z pewnością przywitałabym go bardzo serdecznie.

Zdjęcie pochodzi z: trendcrib.com

Jednak najbardziej designerską kolekcją, robiącą duże wrażenie zarówno pod względem kolorystycznym jak i nawiązaniami do Lego jest linia ubrań i akcesoriów stworzona przez JC de Castelbajac.

A dla wielbicieli Lego, krótka historia tego, jak powstała firma w formie animacji. Klik tutaj.

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: