Niezdrowo, oj bardzo niezdrowo…

  26 kwietnia, 2012

Wszędzie słyszmy o dietach, zdrowej żywności i liczeniu kalorii. I mimo że jest to zjawisko przybierające na sile, niektórzy restauratorzy obrali zupełnie inny kierunek. Istnieją na świecie restauracje, w których pojedynczy posiłek może dostarczyć nam ponad 8000 kalorii! Przygotowałam dla Was krótki przewodnik po świecie niezdrowego jedzenia. Jeśli znajdziecie się w pobliżu, może skusicie się np. na poczwórnego hamburgera?


3

Naszą wycieczkę zaczniemy od „niewielkiej przekąski”. Sieć restauracji Applebee’s serwuje hamburgera Quesadilla Burger, który dostarcza nam 1820 kalorii, 46 gramów tłuszczu (niestety nasyconego) oraz 4410 miligramów sodu. Kanapka składa się z wołowiny, sera cheddar, sera Pepper Jack, bekonu, sosu meksykańskiego. A wszystko podane z frytkami…

Zatrzymamy się na chwilę w restauracji The Chessecake Factory na pyszną pierś z kurczaka podanych z utłuczonymi ziemniakami z kruchymi ciastkami, grzybami, groszkiem, marchewkami i polane sosem pieczeniowym. Łącznie dostarczymy organizmowi 2500 kalorii. Jeśli nie przepadamy za ziemniakami, możemy pokusić na inne, równie sycące danie – pasta carbonara podana z kurczakiem. Również i tu mamy do czynienia z 2500 kalorii. The Cheescake Factory oferuje zarówno desery jak i główne dania, ale wiele z nich niestety – ocieka tłuszczem i kaloriami.

Aby zakończyć wycieczkę kulinarną udamy się po deser do restauracji Uno Chicago Grill, w której zasmakujemy się w ogromnym, czekoladowym ciastku zatopionym w dużej porcji lodów i pokrytych bitą śmietaną i polanych czekoladą. Całość dostarczy nam 2800 kalorii oraz 72 gramy tłuszczu.

Ale nie… to nie koniec. Ostatnim przystankiem jest restauracja, o jakże cudownej nawie, „Zawał serca”. Tutaj nikt nie zna umiera, a goście, których waga przekracza 260 kg jedzą za darmo. Kanpka o nazwie bypass, czyli poczwórny hamburger z 20 plastrami bekonu, daje nam wspomniane na początku 8000 kalorii!

Czy znacie w Polsce równie kaloryczne dania?

[mc4wp_form id="3412"]


%d bloggers like this: